Pardubice 31.10.2016

Čas dušičkový. Čas padajícího listí, jinovatky, chladu, barev a svíček…

Miluji v tento podzimní čas šustění spadaného listí pod nohama, spoustu barev okolo, ale nejen na stromech a v trávě… Když zvedneme hlavu vzhůru, je tam spousta barevných mraků, které rychle či pomalu plují po obloze. A znázorňují různé motivy, stačí se jen chvíli zahledět k nebi!

listy1

img_7569

A tak poslední říjnový den v tomto roce relaxuji. Budík nechám tichý a vyspím se dosyta. Pak brouzdám s naší Amy v listí , užívám si sluníčka, které se chvilkami objeví mezi mraky a zahřeje po těle i po duši… a říkám si, jak ten čas běží, za dva měsíce je tento rok pryč. Přemýšlím, jak byl úžasný, co všechno jsme prožili a jak se nám změnilo – s naší veselou, černou hromádkou štěstí –  žití.

img_7560-1

listy

Projdu se kolem rybníka, kde si hrdě plavou labutě, blázní kačeny a hlavně naše Amy, když je vidí, tak by za nimi nejraději  skočila Podaří se mi zachytit čechrání křídel tak velkého krásného a ladného zvířete, jako je labuť. Plave si klidně po hladině, ale pak si protřepe svá obrovská křídla a stává se z ní anděl!

labut1

labut

Zčeří hladinu rybníka a už opět v klidu usedá a plave si dál…

labut2

… Kačeny mezitím dovádějí ve vodě, schovají hlavu pod hladinu, že jim jen zadeček kouká a uloví jistě nějakou dobrotu pak si plavou v hejnech po hladině, občas vzlétnou, aby se dostaly doprostřed dění.

kaceny

img_7595-1

No a přicházejí dobroty… malé dětičky lámou v rukách pečivo a házejí je hladovým okřídlencům… to děti baví! Vždycky! Hlavně když mohou uždibovat a dělit se

img_7580-1

img_7574-1

img_7581-1

Jdeme s Amy dál a potkáváme starší paní na vycházce s pejsky. Je krásně, ale je znát, že pomalu otevírá dveře Listopad. Prohodíme pár slov, a když se pejsci očuchají, usmějeme se na sebe, pozdravíme a jdeme dál. A to mě baví, jak se komunita lidí s pejsky zdraví, i když jsou to lidé cizí a třeba už se nikdy nepotkají… Jít sama, nepozdravila bych člověka, který jde se psem No a jak tak chodíme s Amy, zdravím pejskaře, známé i neznámé…

listy2

Procházím pod barevnými stromy a s padajícím listím vzpomínám na mé blízké, kteří již nejsou mezi námi, a vím, že někteří odešli moc brzy, někteří tu pro mě byli tak dlouho, jak jen to bylo možné a potřebné. Budu jim svítit svíčku celý den nejen v tomto čase, ale kdykoli má mysl zabloudí do vzpomínek na dobu minulou s mými milými..

img_3759

Přijdu domů, uvařím si čaj a zapálím svíčku…

…vzpomínám na všechny mému srdci milé dušičky, které již na tomto světě nespatřím…

… a děkuji!

…Děkuji za všechny mému srdci milé dušičky, které jsou tu na tomto pozemském světě,

nejen když je mi smutno, ale hlavně, když je mi krásně…

…a krásně mi je díky nim!

 

 

Zu.Zu.Li