vyhlídková věž RockForPeople

PROJEKT NOMINOVANÝ NA ŽLUTOU KARTU

FSv ČVUT LS2018

Tradice hudebních festivalů je velice populární a rozšířená po celém světě. Ve srovnání se snadno dostupnými elektronickými nahrávkami na internetu mají stále něco navrch – návštěvník na nich prožije jedinečný a neopakovatelný  zážitek. Je vtažen do aktuálního dění na pódiu a pomáhá dotvářet atmosféru koncertu. Během několika dní má na jednom místě možnost navštívit nespočet koncertů různých žánrů a setkat se se

zajímavými lidmi.
Stejně jako může posluchač ovlivňovat průběh hudebního koncertu může i návštěvník architektonického díla ovlivňovat jeho vzhled a atmosféru daného místa. Návrh ikonické věže festivalu Rock for People z této myšlenky vychází. 
Ve dne věž nabízí výhledy do celého areálu. Ve fixních boxech se návštěvníci mohou dozvědět zajímavé informace o festivalu i různých hudebních žánrech. V

odpočinkových boxech, které lze zastínit textilní roletou, se nachází příjemné posezení.
Se setměním se monochromatické boxy mění na barevnou světelnou instalaci. Nachází se v nich interaktivní panely, jejichž prostřednictvím mohou návštěvníci měnit videomaping promítaný na bílé chromatické desky. 

Navržený konstrukční systém, pravidelný ocelový skelet uspořádaný v ortogonální síti, se skládá ze sloupů a průvlaků z uzavřených čtvercových profilů a trámů. Spoje těchto prvků jsou navrženy jako svařované. Ztužení ve všech třech směrech je zajištěno ocelovými táhly, kloubově kotvenými k nosným sloupům a průvlakům.  

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.